Найбільший експортер Чеської Республіки сподівається на відновлення в 2021 році після глобального падіння продажів автомобілів, але стикається з невизначеністю в зв'язку з пандемією коронавируса і браком напівпровідників.

«Цей рік, ймовірно, стане ще одним великим випробуванням», - говорить фінансовий директор Клаус-Дітер Шурманн. «Ми очікуємо, що показники групи Skoda Auto покращаться, а виручка від продажів значно перевищить рівень минулого року».

Skoda повідомила в середу про падіння продажів на 54,5% у 2020 році до 756 мільйонів євро (894 мільйони доларів). Виручка від продажів впала на 13,8% до 17,1 млрд євро.

Світові поставки залишаються на рівні понад 1 мільйон автомобілів сьомий рік поспіль, незважаючи на падіння на 19% після перебоїв у виробництві на початку пандемії і падіння в Китаї, його найбільшому єдиному ринку.

Генеральний директор Томас Шефер говорить, що автомобільна компанія впорається з нестачею напівпровідників, «але вона буде стежити за нами ще деякий час», і наслідки поки не помітні.

За словами Шефера, основним ринком Skoda в Європі в майбутньому стане електромобіль, хоча ще не час повністю відмовлятися від традиційних моделей, включаючи запуск в минулому році нового покоління флагманської моделі Octavia. Він також почав виробництво повністю електричної моделі Enyaq iV, яка є версією Volkswagen ID.4.

Skoda планує інвестувати 1,4 мільярда євро в розвиток електромобілів в рамках свого п'ятирічного інвестиційного плану. Інвестиції підуть також в діяльність по цифровізації і модернізації заводів.